1000 ročná zima? Určite áno, aj keď to nemusí byť tento rok.

Autor: Michal Kravčík | 10.10.2010 o 13:22 | Karma článku: 12,29 | Prečítané:  5697x

Podľa poľských meteorológov nás čaká najtuhšia zima za posledných tisíc rokov.  Údajne za to môže ekologická katastrofa v Mexickom zálive, ktorý má úplne zastaviť Golfský prúd. Dovolím si tvrdiť, že ozaj extrémne zimy môžu nastať, ale nie kvôli ekologickej katastrofe, ale z iných dôvodov. Naším pričinením rozpadáva sa nám atmosféra nad hlavou a preto teplota skáče z jedného extrému na druhý.  Neveríte? Chcete dôkaz? Ten je na Mesiaci. Teplota na povrchu Mesiaca sa veľmi mení, pretože tam chýba atmosféra.  Najnižšia teplota dosahuje  -130 0C a najvyššia okolo +120 0C. Preto Američania pri pristávaní na Mesiaci v roku 1969 si vyberali miesto pristátia Apolla medzi dňom a nocou, aby ich Slnko nespálilo i aby nezamrzli.

Atmosféra na Mesiaci chýba preto. Pretože produkcia skleníkových plynov do atmosféry z povrchu Mesiaca neexistuje. Produkcia skleníkových plynov do atmosféry môže byť zabezpečená napríklad výparom vody. Lebo voda v atmosfére je tiež skleníkový plyn. Keďže  na Mesiaci neexistuje voda, nemôže existovať ani atmosféra, ktorá by udržiavala teplotný režim planéty v rovnováhe bez extrémnych výkyvov.

Ak by na Mesiaci bola voda, tak by bol výpar i hustejšia atmosféra a k tomu aj odpovedajúca teplota. Z toho vyplýva logický záver. Čím je hustejšia vrstva skleníkových plynov okolo akejkoľvek planéty, tým sú výkyvy teploty menšie. Logický to platí aj opačne. Čím je redšia atmosféra okolo planéty, tým sú teplotné výkyvy extrémnejšie. Preto je priam podivuhodné, ba priam škandalózne, že niekto nám v kuse tlačí do hláv kaleráby, že príčinou globálnej klimatickej zmeny je zvyšovanie koncentrácie skleníkových plynov do atmosféry. Ak by to bola pravda, tak extrémy v počasí a samozrejme aj výkyvy teploty by mali byť menšie ako v minulosti. A ono je to práve naopak.

Neplatí to, čo tvrdia experti na klimatickú zmenu, že príčinou globálnej klimatickej zmeny je zvyšovanie skleníkových plynov CO2 v atmosfére. Tiež neplatí ani to, čo tvrdia klimaskeptici, že globálna klimatická zmena neexistuje. Globálna klimatická zmena existuje a je spôsobená človekom, ale nie zvýšenou produkciou skleníkových plynov CO2 z priemyselnej činnosti človeka, ale zníženou produkciou skleníkových plynov  H2O, vysušovaním zemského povrchu na kontinentoch. Prečo? Lebo vysušovaním kontinentov sa znižuje produkcia skleníkových plynov H2O a atmosféra redne. Toto spôsobuje extremalizáciu počasia, extrémy v teplotách medzi dňom a nocou i medzi letom i zimou, podobne ako na Mesiaci.

Iste vnímame, že jarné obdobie tak ako sme ho poznali pred niekoľkými desaťročiami už neexistuje. Podobný príbeh čaká aj jeseň. Po horúcom lete rýchlo prichádza zima a krutejšia, lebo chýbajú skleníkové plyny v atmosfére, ktorý by udržiavali teplotu takú, na akú sme boli zvyknutí pred niekoľkými desaťročiami.

Tenšia atmosféra a z toho logická vyššia intenzita tepelného žiarenia Slnka dopadajúceho na planétu Zem a stále viac a viac vyschnutý zemský povrch kontinentov produkuje viac a viac citeľného tepla do atmosféry tej časti solárnej energie, ktorá sa v minulosti spotrebovala na výpare vody z kontinentov do atmosféry. To spôsobuje väčší a väčší chaos v atmosfére.

Klimaskeptici si to vykladajú, že klimatická zmena je prirodzený jav bez zásahu človeka, lebo sa  zvyšuje intenzita žiarenia zo Slnka a experti na globálnu klimatickú zmenu si to vykladajú, že to spôsobil človek produkciou skleníkových plynov.  Obidva ideologické tábory majú síce pravdu , že intenzita Slnka rastie i zvyšovanie koncentrácie skleníkových plynov CO2 v atmosfére, ale tieto zmeny sú len sprievodným javom tretieho kľúčového parametra a tým je VODA.

Skutočnou príčinou klimatickej zmeny je znižovanie produkcie skleníkových plynov H2O zo zemského povrchu kontinentov do atmosféry a tým rednutie atmosféry. Tento fakt určite prinesie chaos v Golfskom prúde, ale nie jeho zastavením, ale zdynamizovaním. To môže priniesť kruté zimy, kruté suchá i požiare, tragické povodne i živelné pohromy pre Európu i celý svet. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy


Už ste čítali?