Fico chudobným berie a bohatým dáva

Autor: Michal Kravčík | 19.12.2013 o 4:59 | (upravené 22.12.2013 o 22:30) Karma článku: 19,44 | Prečítané:  7313x

Ľavicoví politici často používajú rečnícku sekeru, že pravicoví politici chudobným berú a bohatým dávajú. Ak je to tak, tak nášmu premiérovi vlády Róbertovi Ficovi pravicoví politici nesiahajú ani po členky, nie len na Slovensku, ale ani v celej EÚ. Prečo? Nuž jednoducho preto, lebo Slovensko je jediná krajina v EÚ, v ktorej ekonomika rastie a zamestnanosť klesá. To tvrdí ekonomický analytik Ladislav Vozárik[1].

Model ekonomiky, kde bohatšie vrstvy bohatnú a chudobné chudobnejú je predsa politickou agendou pravicových politikov. Ľavicoví politici predsa tvrdia, že dávajú ľuďom istoty. Keď treba aj na úkor ekonomického rastu. U nás, kde vládne vláda sociálnych istôt, je to presne naopak. Takže pán premiér dosť bolo pretvárky. Vysvetlite obyčajným ľuďom, ako je to s vašou politickou schizofréniou, keď sa hlásite k ľavicovým politikom a pod vašim riadením štátu presadzujete agendu pravicových politikov, kde chudobní ľudia chudobnejú a bohatí bohatnú. Vysvetlite pravicovým politikom aj to, ako sa to robí, keď oni babráci okrem ekonomického rastu chcú, aby aj zamestnanosť rástla.

Predseda vlády sa rozhodol uchádzať aj o pozíciu prezidenta. Má na to ústavné právo, ako ďalších jedenásť, či koľko ich tam je. Pri argumentácii zdôvodnenia svojho rozhodnutia má však premiér pocit, že vládne krajine, ktorej patrí jeden z najsilnejších mandátov v celej EÚ[2]. Bolo by preto dobré, aby nám obyčajným ľuďom premiér tiež vysvetlil, v čom spočíva sila tohto mandátu.

Ak ten mandát, na ktorý sa premiér odvoláva, pri svojom rozhodnutí stať sa prezidentom, spočíva na princípe bohatým dávať a chudobným brať, tak ja obyčajný človek pochybujem o jeho úprimnej snahe Slovensku pomáhať na ceste k prosperite. Chcem republiku, v ktorej bude namiesto stádového efektu vládnuť duch tvorivosti, zodpovednosti, tolerancie, solidarity i šanca pre všetkých, ktorí chcú statočne pracovať pre svoju rodinu, komunitu i štát.

Článok môžte podporiť aj tu: http://vybrali.sme.sk/c/Fico-chudobnym-berie-bohatym-dava-1


[1] http://ladislavvozarik.blog.sme.sk/c/344796/Slovenska-nezamestnanost-je-europsky-unikat.html

[2] http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/302913-robert-fico-idem-do-suboja-v-najlepsej-kondicii

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Glváč dohadoval stretnutie so Zsuzsovou v Chorvátsku

Podpredseda Smeru sa opakovane pokúšal o stretnutie so Zsuzsovou.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ešte nie je čas na paniku z koronavírusu

Aká je situácia okolo šíriacej sa epidémie.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Ako Zsuzsová rozvášnila Danka

Za obeť mu padli nevinné výložky.


Už ste čítali?