Verejnoprávna televízia zneužitá v kampani na prezidenta

Autor: Michal Kravčík | 22.12.2013 o 13:59 | (upravené 22.12.2013 o 22:36) Karma článku: 18,88 | Prečítané:  5535x

Dnešná diskusná relácia to potvrdzuje. Do štúdia pozvaný premiér Róbert Fico, kandidát na prezidenta a jeho nevýrazný diskusný protivník Béla Bugár, ktorý s prezidentskou kampaňou má akurát to, že je hovorcom nevýrazného kandidáta Pavla Hrušovského, ktorého Fico potrebuje do druhého kola, ak druhé kolo vôbec bude. A diskutovali o prezidentských voľbách.

Napriek tomu, pán premiér svojou nešikovnosťou poodhalil rúškom zahalené dve tajnosti strany SMER. Prvou tajomnosťou je, prečo predseda NR SR ustanovil taký deň volieb, z ktorého vyplýva termín predkladania kandidátov na prezidenta na 9. januára. Druhou tajomnosťou je prečo potrebuje Fico mať protikandidáta Pavla Hrušovského, ak druhé kolo vôbec bude.

Na prvú tajomnosť Fico povedal: „...život na Slovensku začne 10-tého, alebo 11-tého januára...".

Na druhú tajomnosť Fico povedal: „...predkladáte kandidátov, ktorí nie sú reálne zvoliteľní..."

Z dnešnej diskusie je zreteľné, že treba pracovať na tom, aby bolo aj druhé kolo prezidentských volieb. Druhé kolo prezidentských volieb bude vtedy, keď bude veľa kandidátov. Prečo? Lebo každý kandidát zmobilizuje svojich voličov, čím sa zníži šanca vyhrať voľby v prvom kole.

V záujme zachovania demokracie na Slovensku, by mali poslanci NR SR naprieč politickým stranám umožniť svojím podpisom kandidovať aj tým občianskym kandidátom, ktorí sa rozhodli kandidovať na prezidenta a nemajú dostatok podpisov. Týka sa to aj poslancov Ľudovej platformy i strany SMER, ktorí si ctia demokraciu, napriek tomu, že majú svojich kandidátov na prezidenta. Predpokladám, že kandidovať svojím konkurentom umožní aj poslanec Radoslav Procházka, či poslankyňa Helena Mezenská, ktorá tiež uvažuje kandidovať na hlavu štátu. Tým sa potvrdí ich politická zrelosť.

Článok môžte podporiť aj tu: http://vybrali.sme.sk/c/Verejnopravna-televizia-zneuzita-v-kampani-na-prezidenta/.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?