Každý minister má svoje Slovensko. Aj minister Žiga. S uránom!

Autor: Michal Kravčík | 9.1.2014 o 14:23 | (upravené 9.1.2014 o 16:25) Karma článku: 12,79 | Prečítané:  1400x

V Košiciach sa dnes odohralo jedno zvláštne stretnutie. Minister životného prostredia Peter Žiga zvolal narýchlo informatívne stretnutie so starostami obcí dotknutých možnou ťažbou uránu v intraviláne Košíc - v blízkosti lyžiarskeho strediska Jahodná, kde kanadská spoločnosť robí od roku 2005 prieskumy na ťažbu uránu.

Toto stretnutie zmobilizovalo košických občianskych aktivistov, ktorí sa na tomto stretnutí chceli zúčastniť. Nestalo sa tak - aktivistom účasť na stretnutí odopreli. Tu sú hlavné heslá aktivistov z dnešného stretnutia...

P1260498.JPG

P1260497.JPG

...a čo si myslí o stretnutí aktivista Ladislav Rovinský, sa môžete dozvedieť v krátkom videu:

Po jeho skončení som sa dozvedel, že na stretnutí sa starostovia obcí nedozvedeli nič. Jeden z nich to výstižne okomentoval slovami: „Každý minister má svoje Slovensko". Myslím, že vystihol podstatu. Minister Žiga verejne deklaruje, že je proti ťažbe uránu, ale prieskum uránových ložísk údajne nemôže zastaviť a kanadskej spoločnosti udelí povolenie na predĺženie geologického prieskumu v spomínanej lokalite do apríla 2015. Minister hospodárstva Tomáš Malatinský tvrdí zas niečo iné (ale čo?) a každý si tak hudie svoju pesničku a hľadí svoj lup.

Vážení Košičania i občania Slovenska. Máme takých ministrov, ktorí chodia na informatívne stretnutia pravdepodobne len preto, aby zahmlievali realitu. Nateraz sa zdá, že v intraviláne druhého najväčšieho mesta na Slovensku sa urán nakoniec naozaj ťažiť bude. Mimochodom, nebol náhodou minister Žiga v Košiciach v súvislosti so štartom prezidentskej kampane jeho straníckeho šéfa alebo na oslavách niečích narodenín? Ktovie. Škoda, že sa pri tom nerozbila nejaká hlava politika. Možno by sa bolo prevalilo pozadie aj tohto stretnutia.

A na záver taká malá hypotéza: Keď už si ministri porozdeľovali Slovensko a premiérovi neostalo nič, nie náhodou premiér uteká do prezidentského palaca, aby aj on mal svoje Slovensko?

Článok môžete podporiť aj tu: http://vybrali.sme.sk/c/Kazdy-minister-ma-svoje-Slovensko-Aj-minister-Ziga-S-uranom/.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?