Jasná správa o bľabotaní o nejasnej správe konci sveta

Autor: Michal Kravčík | 19.1.2014 o 13:29 | (upravené 19.1.2014 o 13:34) Karma článku: 9,12 | Prečítané:  1575x

Keď som si prečítal článok "Nejasná správa o konci sveta"[1], musel som zareagovať, aby verejnosť nebola ohlupovaná jednostrannými názormi. Čudujú sa klimatológovia, že príroda im zas nadelila prekvapenie? Tomu klimatológovia nedokážu rozumieť zo svojich štatistík? Pochopili by možno vtedy, ak by sa dokázali trošku odosobniť a vedeli by sa pozrieť planétu Zem z kozmického priestoru. Že tam neboli? Veď ani Tí, ktorí plánujú kozmické lety v kozme neboli a musia vedieť diagnostikovať realitu medziplanetárneho priestoru. Ináč by všetky kozmické lety skončili tragédiou. A čo klimatológovia? Oni sú nepostihnuteľní, lebo sa môžu skryť za štatistiky, poopravené o nové a nové rekordy počasia. Navyše budú otvárať dlaň, aby sa im dalo viac peňazí na výskum neštandardných javov v atmosfére, aby možno o 10 rokov vedecký zhodnotili, prečo bolo v januári 2014 nevyspytateľné počasie. Tu je môj výklad na to, prečo je počasie také chaotické.

V fyzike sme sa učili, že ak pridáme teplo do prostredia, zrýchľuje sa presun vzduchových más. Koľko energie a na koľkých miestach planéty Zem treba do atmosféry pridať tepla, aby sa zrýchlila cirkulácia vzduch más a atmosfére? Klimatológovia tiež nevedia, ale sú presvedčení, že fyzikálne je úplne nepodstatné. Podľa nich zvýšená produkcia tepla z vysušovania krajiny nemôže ovplyvňovať zmenu klímy a preto vplyv produkujúceho tepla z vysušenej krajiny nie je zahrnutý v modeloch klimatickej zmeny.

Veľké časti planéty Zem meníme na vysušenú krajinu. Znižovaním zásob vody v krajine sa zvyšuje produkcia tepla do atmosféry. Prečo? Nuž jednoducho preto, lebo odkanalizovaním dažďovej vody z krajiny sa energia Slnka nemôže spotrebovať na výpare vody a preto sa uvoľňuje v podobe citeľného tepla do atmosféry. Za posledných 60 rokov pribudli na všetkých kontinentoch mega mestá s dômyselným systémom kanalizovania dažďovej vody. Ročne pribúda viac ako 50.000 km2 zastrešených, zaasfaltovaných a odkanalizovaných plôch.

Preto z malých vodných cykloch ročne ubúda viac ako 700 mld. m3 tej vody, ktorá v minulosti vsiakla do pôdy a následne sa vyparila, vytvorila mraky a následne skondenzovala. Pripomínam, že 700 mld. kubických metrov vody, viaže na seba cca 500 mil. GWh slnečnej energie. Odhadujem, že za posledných 60 rokov sa vplyvom urbanizácie a vysušovania krajiny zvýšila produkcia tepla do atmosféry, ktorá presahuje 20 mld. GWh ročne. Toto produkujúce teplo vytvára chaos v atmosfére, možno až v takom rozsahu, že sa zintenzívnil Golfský prúd, ktorý vytlačil brutálny chlad zo Severného pólu do priestoru Severnej Ameriky a strháva zo sebou teplý vzduch z Afriky do Európy. Je vysoko pravdepodobne, že vo februári sa to môže otočiť a budeme nariekať na Sibírsku zimu. Príčina bude tá istá. O tom sa porozprávame na konci zimy...

 


[1] http://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/305553-nejasna-sprava-o-konci-sveta/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Boris Kollár mal v Bratislave vážnu dopravnú nehodu

Predseda parlamentu je pri vedomí, previezli ho do nemocnice.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku v zahraničí

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.


Už ste čítali?