Zažil som Večer s Milanom Kňažkom

Autor: Michal Kravčík | 22.1.2014 o 8:15 | Karma článku: 16,99 | Prečítané:  6135x

Už si nepamätám, aby som z nejakého politického mítingu odchádzal spokojný. Dokonca aj hlavný aktér podujatia Milan Kňažko ostal zaskočený, že ľuďom sa po dvojhodinovom dialógu nechcelo domov. Po krátkom úvodnom slove Milan Kňažko ozrejmil prečo sa rozhodol kandidovať na prezidenta. Bez okázalých slov a floskúl, dokázal odpovedať na fundované otázky občanov Košíc i vzdialeného okolia, vecne, zrozumiteľne, dostatočne presvedčivo i z nadhľadu. Ponúkol veľa závažných i originálnych pohľadov na slovenskú politickú realitu, jej pýchu i pád, ktoré si treba vypočuť naživo.

Hlavné posolstvo Kňažka by som zhrnul do troch viet:

  1. Na to, aby Slovensko sa pohlo dopredu a prosperovalo, potrebujeme dať príležitosť schopným, kultúrne zrelým, tvorivých, odborne zdatným a zodpovedným ľuďom riadiť štát.

  2. Štát nie je na to, aby sľuboval istoty ľuďom, ale aby vytváral prostredie, ktoré umožňuje ľuďom žiť svoj sen.

  3. Kompetencie prezidenta nie sú vo výkonnej moci, ale svojou aktivitou prezident môže zásadne prispieť k atmosfére v štáte, ktorý posilní aktívny prístup občanov k správe vecí verejných".

Ponúkam niekoľko pohľadov do Veľkej sály Historickej radnice Košíc na VEČER S MILANOM KŇAŽKOM.

P1260503.JPG

P1260504.JPG

P1260506.JPG

P1260510.JPG

P1260512.JPG

Za zmienku stojí aspoň jeden názor, prečo by mala verejnosť vypočuť si Kňažkové slová na živo. Kňažko povedal: "Fica volia tí, ktorým škodí". Príkladov na túto tému je zrejme dosť. Uvádzam dva príklady, ktoré osobne poznám. Široká verejnosť si zrejme pamätá príklad realizácie protipovodňových opatrení, ktorý sa realizoval v najchudobnejších regiónoch Slovenska a dával tisícom nezamestnaným prácu. Ficova vláda projekt zastavila v marci 2012. Dokonca zastavila aj využitie finančných zdrojov z Európskeho sociálneho fondu, ktorý mal dávať prácu viac ako 15.000 nezamestnaným ľuďom do augusta 2013[1]. Vieme dobre, že Ficova strana SMER má v najchudobnejších regiónoch najväčšiu podporu.

Ďalší príklad je zo Zemplína. Ficov Úrad Vlády Zemplínu poškodil, tým, že zastavil projekt za takmer 4 mil. eur pre riešenie protipovodňovej ochrany regiónu v obciach Sobraneckého okresu a regenerácie vodnej nádrže Zemplínska Šírava[2]. Úrad Vlády projekt zastavil a presunul využitie týchto peňazí do prevádzky vodohospodárom. Stovky nezamestnaných, ktorí mali pracovať na zastavenom projekte si oblížu laby a budú naďalej živoriť na podpore 63 eur a samozrejme budú voliť Fica a čakať na ďalšie istoty.

Aj preto stojí za to si vypočuť Kňažkové názory na živo a porozmýšľať, čo chceme pre seba, pre svoje deti a vnukov. Najbližšie VEČERY S MILANOM KŇAŽKOM sú v Prešove (22.1.), v Levoči a v Sabinove (23.1.), v Poprade (24.1.), či v Kežmarku (25.1). Ďalšie informácie môžete nájsť na jeho faceboocovej stránke[3].


[1] http://kravcik.blog.sme.sk/c/345373/Ficova-vlada-znemoznila-cerpanie-24-mil-eur-z-eurofondov.html

[2] http://kravcik.blog.sme.sk/c/345850/Robert-Fico-nie-je-pripraveny-pracovat-pre-Slovensko.html

[3] [3] https://www.facebook.com/pages/Milan-K%C5%88a%C5%BEko/162489797293303?fref=ts


 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Glváč dohadoval stretnutie so Zsuzsovou v Chorvátsku

Podpredseda Smeru sa opakovane pokúšal o stretnutie so Zsuzsovou.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ešte nie je čas na paniku z koronavírusu

Aká je situácia okolo šíriacej sa epidémie.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Ako Zsuzsová rozvášnila Danka

Za obeť mu padli nevinné výložky.


Už ste čítali?