Politické sľuby a počasie podľa Kňažka

Autor: Michal Kravčík | 15.3.2014 o 0:45 | (upravené 15.3.2014 o 17:44) Karma článku: 9,87 | Prečítané:  1749x

Keď Kraus vyzval Kňažka vo svojej televíznej šou (www.iprima.cz/), aby niečo sľúbil občanom, tak ten bez váhania sľúbil, že na horách bude a v mestách nebude snežiť. Samozrejme bavili sa na účet politikov, ktorí dokážu sľúbiť aj nemožné, len aby získali hlasy voličov. Žiaľ Kňažkov pokus o vtip nebol najšťastnejší. Prečo? Nuž jednoducho preto, lebo už reálne prebieha presne to, čo Kňažko prezentoval ako uletený sľub.

O čo ide? Už aj na Slovensku sa zreálňuje pribúdanie dažďa a snehu na horách a ubúdanie v nížinách a teda aj v mestách. Neveríme? Nuž stačí si pripomenúť katastrofálne prívaly dažďa v júli 2011, kedy iba 40 km od slnečnej Bratislavy nad obcou Píla sa vylial mrak vody, ktorý spôsobil povodňovú katastrofu. Poškodzovaná a tým vyschnutá poľnohospodársko-urbanna krajina imituje do atmosféry namiesto vody ohromné kvanta tepla. To teplo vytláča mraky do hôr, ako je to na obrázku. Preto v horách viac a v mestách menej  prší a sneží.

Vytlacanie_mrakov.jpg

Ak sa bude z miest naďalej kanalizovať dažďová voda, je reálne, že už v neďalekej budúcnosti nebude snežiť ani na horách. Prečo? Lebo okrem produkcie tepla z vysušenej krajiny do atmosféry sa vyprázdňujú malé vodné cykly. Momentálne malé vodné cykly sú chudobnejšie asi o 50% zásob tej vody, ktorá v minulosti recyklovala medzi zemou a nebom.

Prezidentský kandidát Kňažko chcel byť vtipný a poukázať na absurdnosť nereálnych sľubov politikov. Tento vtip mu však nevyšiel. Opak je pravdou. Človek poškodzuje krajinu a výsledkom je, že viac v horách a menej v mestách prší, či sneží. Ak by sa Kňažko stal prezidentom Slovenskej republiky, dúfam, že si dá vysvetliť reálnosť toho, čo on vníma ako vtip.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý sa opäť zatajuje. V Británii buď porušil pravidlá, alebo zavádzal

Na Slovensku pravidlá neporušil, v Anglicku to isté nie je.

Premiér obhajuje testovanie aj dátami, ktoré neexistujú

Hrozbou pre testovaných môže byť britská mutácia koronavírusu.


Už ste čítali?