Fico podrezáva žily Slovensku

Autor: Michal Kravčík | 21.3.2014 o 8:46 | (upravené 21.3.2014 o 11:07) Karma článku: 11,66 | Prečítané:  1461x

Náš premiér a súčasne kandidát na prezidenta republiky podáva „heroický výkon" na záchranu Slovenska pred „nebezpečným" úžerníkom a scientológom. Chce ochrániť obyčajných ľudí pred hrozným zločinom. Na pozadí jeho heroického výkonu by však mal obyčajný ľud vedieť, ako náš premiér a možno budúci prezident v jednej osobe, pácha svojimi rozhodnutiami oveľa väčšie zlo.

Média informujú, že je alarmujúco málo vody v riekach. Odborníci sa obávajú, že šanca dostať vodné toky do obvyklej situácie je dosť nízka[1]. Napriek varovaniu odborníkov, Fico s jeho vlastnou aroganciou podrezáva už narezané žily Slovenska. Je pripravený pre Slovensko, pre ľudí a neviem ešte pre koho. Ale dôsledne a so skúsenosťami jemu vlastnými doviesť dielo skazy do víťazného sucha.

Že tomu nerozumieme? Tu sú dôkazy, ako Róbert Fico, jeho vláda i úrad v konkrétnosti podporuje sucho na Slovensku:

  1. Investuje 40 miliónov eur do regulácie rieky Hornád v Košiciach. Napriek tomu, že problém je na Spiši a nie v Košiciach. Poškodzovaním krajiny Spiša sa povodňový prietok tzv. 100-ročnej vody zvýšil na košickom úseku Hornádu z 500 na viac ako 700 kubických metrov za sekundu[2]. Experti, ktorého nášho premiéra uvádzajú do omylu, majú problém rozpoznať, že ochranu Košíc je možné spojiť s ochranou pred suchom na Spiši a s tvorbou pracovných príležitostí pre nezamestnaných[3][4]. Teraz riešia povodne. Sucho začnú riešiť až vtedy, keď Slovensko bude vyschnuté. Napriek tomu, že Slovensko už dôsledky sucha pociťuje, Fico i jeho skvelí radcovia naďalej financujú projekty vysušovania Slovenska a nie zavodňovania. Až má človek pocit, že to robí úmyselne.

  2. Svojvoľne zmenil rozhodnutie využitia 3,8 milióna eur z Nórskeho finančného mechanizmu. Tie boli vyčlenené na projekty, ktoré mali zadržiavať vodu v krajine. Zmenou sa peniaze presunuli na projekty určené na jej odčerpávanie z krajiny. Úrad Vlády financuje rekonštrukcie čerpacích staníc na vysušenom Zemplíne, aby sa ešte viac zbavovala vody už aj tak vysušená Východoslovenská nížina. Nórske peniaze mali byť pritom investované do zavodňovania vysušenej krajiny.

  3. Ficov envirorezort intenzívne pripravuje výstavbu priehrady Tichý Potok[5] za 332 miliónov eur. Údajne preto, aby bol dostatok vody na východnom Slovensku. Fica zrejme nezaujíma, že vo vysušenej krajine sú aj priehrady suché. O tom rozpráva smutný príbeh vodných nádrží Veľká Domaša a Ružín[6][7], či prázdne vodné nádrže Kalifornii[8].

V sobotu si pripomenieme Svetový deň vody. Mali by sme si uvedomiť vplyv politických rozhodnutí na vodnú bezpečnosť štátu. Predpokladám, že práve tieto súvislosti budú predmetom konferencie „Voda - Európska únia - Slovensko: Perspektívy a riziká", ktorá sa koná 24.3.2014 v Bratislave[9].


[1] http://www.sme.sk/c/7143200/v-riekach-je-alarmujuco-malo-vody-jar-nemusi-priniest-zlepsenie.html

[2] http://kosice.korzar.sme.sk/c/7135966/nova-protipovodnova-ochrana-kosic-neposkodi-okolite-obce.html

[3] http://kravcik.blog.sme.sk/c/341200/Fico-zatvara-dvere-inovaciam-a-otvara-povodniam-i-suchu.html

[4] http://kravcik.blog.sme.sk/c/341077/Ruzin-by-bol-v-lepsom-stave-ak-by-Burian-ci-Rasi-mali-tam-hausbot.html

[5] http://kravcik.blog.sme.sk/c/328908/Minister-zivotneho-prostredia-chce-stavat-priehradu-v-uzemi-jaskyn.html

[6] http://kravcik.blog.sme.sk/c/341567/Pycha-a-pad-Domase.html

[7] http://kravcik.blog.sme.sk/c/307415/Ako-zachranit-nielen-vysychajucu-vodnu-nadrz-Domasa.html

[8] http://kravcik.blog.sme.sk/c/350008/Bez-vody-su-bezradne-aj-najvyspelejsie-ekonomiky-sveta.html

[9] http://www.obycajniochranari.sk/voda-europska-unia-slovensko-perspektivy-a-rizika/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Glváč dohadoval stretnutie so Zsuzsovou v Chorvátsku

Podpredseda Smeru sa opakovane pokúšal o stretnutie so Zsuzsovou.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ešte nie je čas na paniku z koronavírusu

Aká je situácia okolo šíriacej sa epidémie.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Ako Zsuzsová rozvášnila Danka

Za obeť mu padli nevinné výložky.


Už ste čítali?