Ficova vláda podporuje barbarské vysušovanie Slovenska

Autor: Michal Kravčík | 4.4.2014 o 10:33 | Karma článku: 16,69 | Prečítané:  3072x

Média informujú, že je sucho. Odborníci sa obávajú, že môže byť ešte horšie a môže to spôsobiť zdražovanie potravín[1]. Napriek varovaniam, súčasná vláda podrezáva už narezané žily Slovenska. Pre istotu zastavila financovanie aj Vládneho programu revitalizácie Slovenska, ktorý naštartovala Vláda Ivety Radičovej. Treba ešte viac podrezávať žily, aby sme Slovensko doviedli do víťazného sucha?

Dôkazy podpory barbarského vysušovania Slovenska súčasnej vlády:

Úrad vlády Roberta Fica svojvoľne zmenil rozhodnutie využitia 3,8 milióna eur z Nórskeho finančného mechanizmu, ktoré mali financovať projekty zadržiavať vodu v krajine na Zemplíne. Zmenou sa peniaze presunuli na projekty určené na jej odčerpávanie z krajiny. Úrad Vlády financuje rekonštrukcie čerpacích staníc na vysušenom Zemplíne, aby sme ešte viac vysušili už aj tak vyschnutý Zemplín.

Ficov envirorezort intenzívne pripravuje výstavbu priehrady Tichý Potok v Levočských vrchoch na deravej geológii za 332 miliónov eur. Nezaujíma ho ani deravá geológia, ani to, že ak je vysušená krajina, aj priehrady sú suché. Len peniaze sú zaujímavé a z nich díl? Za 332 mil. eur je možné celý Prešovský kraj zrevitalizovať a dať 10 tisícom ľuďom prácu na 5 rokov. Aký by bol výsledok? Kraj bez povodní s dostatkom vody pre ľudí, prírodu, potraviny i zdravú klímu. Priehrady a vodné nádrže na východe by boli stále plné vody, zlepšil by sa ich energetický potenciál i obnovila by sa im zašlá sláva turistických regionálnych rajov v okolí vodných nádrží Zemplínska Šírava, Veľká Domaša i Ružín.

Ficov envirorezort Investuje 40 miliónov eur do regulácie rieky Hornád v Košiciach, aby zvyšil povodňové riziko pod Košicami. Napriek tomu, že problém je na Spiši a nie v Košiciach. Poškodzovaním krajiny Spiša sa Spiš nie len vysušuje, ale sa zvyšuje povodňové riziko pre Košice. Naslovovzatí vodohospodárski odborníci, ktorého nášho premiéra uvádzajú do omylu, majú problém rozpoznať, že ochranu Košíc je možné spojiť s ochranou pred suchom na Spiši a s tvorbou pracovných príležitostí pre nezamestnaných. Tiež na Spiši.

Pred voľbami do VÚC prišiel premiér so svojou vládou zasadať do Košíc, aby ukázal Košičanom, ako sa o nich stará. Z výsledkov v regionálnych i prezidentských vieme, čo si o tom Košičania myslia. Prešli štyri mesiace a je sucho. Kedy ho začnete riešiť? Tak ako pán premiér? Pomohli vám výsledky volieb pochopiť, akých máte super odborníkov okolo seba? Alebo vás už tak odfiltrovali od reality, že neviete, kde je sever?

 


[1] http://www.sme.sk/c/7159037/po-teplej-zime-hrozi-sucho-moze-byt-drahsie.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Glváč dohadoval stretnutie so Zsuzsovou v Chorvátsku

Podpredseda Smeru sa opakovane pokúšal o stretnutie so Zsuzsovou.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ešte nie je čas na paniku z koronavírusu

Aká je situácia okolo šíriacej sa epidémie.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Ako Zsuzsová rozvášnila Danka

Za obeť mu padli nevinné výložky.


Už ste čítali?