Rodinné domy a záhrady - nový typ vodozádržných opatrení

Autor: Michal Kravčík | 29.5.2014 o 13:36 | Karma článku: 8,88 | Prečítané:  1642x

V Oľšovanoch pri Košiciach vznikli nové typy vodozádržných opatrení. Záhrady a pivnice rodinných domov naplnené prívalovou dažďovou vodou a bahnom z okolitých poľnohospodárskych pozemkov. Výborne sa osvedčili v praxi. Veď ponúkajú ešte výrazné zádržné rezervy - svoje obývacie izby a podkrovia.

Predvčerom v obci intenzívne zapršalo. Následne museli majitelia väčšinou nových rodinných domov stečenú masu bahna odčerpávať a vyvážať späť na pole. Môže za to najmä farmár z ďalekého Trebišova, ktorý nechal rozsiahly lán poľa zorať nie po vrstevniciach ale po zvážniciach! Logicky tak musela prietrž mračien v smere takto skvele vykonanej orby vytvoriť masívny bahenný príval - ornicu na niektorých miestach úplne vymlelo. Farmár sa pritom ani neunúval vymletú kukuricu a živiny pozbierať. Načo, urobia to za neho šťastní majitelia rodinných domov...

 

Tento nechutný spôsob obrábania poľnohospodárskej pôdy, ktorý masívne zvyšuje poškodenosť našej krajiny, pritom u nás finančne podporuje Brusel. Je skvelou ukážkou pokračovania v línii socialistickej agrárnej politiky na Slovensku. Hlavne, že kompetentní štátni úradníci sú spokojní. Nie, nepotrebujeme prijať potrebné zmeny v pôdohospodárskej a inej legislatíve. Veď všetko je v najlepšom poriadku. Napríklad, štátni vodohospodári vyhlásia, že na povodne sú pripravení. A majú pravdu. Prívalové vlny zachytávajú najmä ich tradičné vodozádržné opatrenia - rodinné domy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?