Špinavý kšeft s čistou vodou

Autor: Michal Kravčík | 15.6.2014 o 18:34 | Karma článku: 9,43 | Prečítané:  1450x

V 21. storočí sa z vody stáva strategická surovina. Už v súčasnosti je v početných krajinách vzácnejšia ako ropa. Ak je pritom pravda, že rezort, ktorého hlavnou agendou je ochrana prírodných zdrojov, pripravil taký návrh zákona, ktorý umožní obchodovať s údajne prebytočnými zásobami vody na Slovensku, tak takýto rezort treba zrušiť! Následne urobiť zásadnú reformu ministerstiev - aby už nikdy viac v jednom rezorte nemohla byť ochrana prírodných zdrojov i obchodovanie s nimi.

Ak by sa zo Slovenska začalo vyvážať 274 miliónov m3 vody ročne, a my by sme naďalej zanedbávali už aj tak zanedbanú krajinu, tak zo súčasných 250 miliónov m3 vody, ktoré sa zo Slovenska ročne stráca, stúpne strata zásob našich vodných zdrojov na viac ako 500 miliónov m3 vody ročne. Do desiatich rokov tak máme zo Slovenska vysušenú krajinu a nemáme čo riešiť.

Pri takomto podlom zákone by som sa dokonca nebránil pokušeniu dať do súvisu agendu obchodovania s vodou s údajne pripravovanou výstavbou ropovodu cez Žitný ostrov. Neskrýva sa náhodou za iniciatívou vybudovania ropovodu pri Bratislave práve záujem o transport vody zo Žitného ostrova za hranice Slovenska?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská sa priznala k trestnej činnosti, vypovedala o korupcii

Za rozhodnutím vypovedať nie je zlomená psychika ani iné vplyvy, tvrdí advokát.


Už ste čítali?