Nevidia prírodu, ani krajinu. Len peniaze!

Autor: Michal Kravčík | 18.6.2014 o 10:52 | Karma článku: 10,71 | Prečítané:  3032x

V minulom blogu som ponúkol fotoreportáž z Vodného lesa Slovenskej sporiteľne (http://kravcik.blog.sme.sk/c/359252/mame-radi-slovensko-zaciname-tatrami.html)   vo Vysokých Tatrách. Tento nový mladý les svedčí o ľuďoch, ktorí majú nielen radi prírodu, ale aj úctu k svojej krajine. Je dôkazom, ako možno ťažko poškodenej prírode pomôcť k jej obnove.

Nasledujúca fotoreportáž svedčí o konaní tých, ktorí pokoru a úctu k prírode, ku krajine stratili. Súčasne o tých, ktorí im takéto konanie dovolili. Ide o hmatateľný dôkaz mentálneho sveta našich politických a podnikateľských „elít“. A dôvodom sú len peniaze. Bez pokory a úcty nám drancujú krajinu a jej prírodu a najviac viditeľné je to v Tatrách. V srdci Tatranského národného parku títo „podnikatelia“ a tí, čo im to „v súlade so zákonmi“ dovolili, urobili niečo, čo je hanbou celého Slovenska. A čo my? Budeme sa naďalej apaticky prizerať, ako nám pred očami našu krajinu ničia?

V nedeľu som aj ja pozorne sledoval prvé kroky nového prezidenta republiky. Nielen mňa naplnili nádejou. Tomuto rodákovi spod Tatier - rástol tam, vzdelával sa i rozvíjal filantropiu - ponúkam konkrétnu výzvu. Prinavrátenou autoritou prezidentského úradu sa môže zasadiť, aby sa na tejto zdecimovanej časti našej prírody hľadali riešenia pre obnovu zodpovednosti i posilňovanie vzťahu k nášmu prírodnému i kultúrnemu dedičstvu. Nielen to. Ak takýto stav umožňuje legislatíva, mal by sa pokúsiť iniciovať zmeny nastavenia pravidiel hry. Tak, aby sa podobné jazvy na prírode i duši občanov Slovenska už viac neopakovali. V žiadnom záujme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?