Procházkov egomonológ na Hlavnej v Košiciach

Autor: Michal Kravčík | 24.6.2014 o 21:21 | Karma článku: 9,23 | Prečítané:  2191x

Slovensko je plné paradoxov. Keď ide o koncentráciu politických rozhodnutí na získavanie moci, či peňazí, tak sa to deje v politických kabinetoch v Bratislave a bez verejnosti. Ak treba zahrať teátro, aby pod lampou bola väčšia tma, tak politici zneužívajú okrajové časti Slovenska.

Nedávno prebehla voľba predsedu Najvyššieho súdu SR v Sobranciach, takmer 500 km vzdialených od Bratislavy. Druhé kolo volieb sa bude konať už trochu bližšie k Bratislave. Iba nejakých 350 km. Možno preto naša štátostrana SMER rozhodla voľbu uskutočniť tajne. Je divné, že terajší predseda Najvyššieho súdu neurobil výber svojho nástupcu teraz a priamo vo Vietname, kde momentálne čerpá skúsenosti pre naše súdnictvo. Alebo jeho návšteva Vietnamu má iné pozadie?

Čo s tým? Asi nič. Je to diagnóza verejných funkcionárov. Keď sa dostanú k moci, majú sústavný pocit istoty, že môžu nás klamať donekonečna. To našťastie neexistuje. Nie nadarmo sa hovorí, že s džbánom sa chodí po vodu dovtedy, kým sa nerozbije. To čaká aj našich politikov, ktorí sa uchádzajú o verejné funkcie hlavne preto, aby sa dostali ku koristi.

Pre mňa je veľkým prekvapením, že k trendom nič neriešiacich teatrálnych posolstiev z regiónov sa uchyľuje aj budúci potenciálny líder štátu Radovan Procházka. Svoj Bratislavský spor s Matovičom  prišiel zvestovať teatrálnou tlačovou konferenciou na Hlavnú ulicu do Košíc. Takže tak milí politici, uchádzajúci sa o našu priazeň.

A čo odkázať politikom? Zabudnite na svoje EGOmonológy a chlapský si sadnite za jeden stôl a verejne pestujte kultúru politického dialógu, aby my obyčajní smrteľníci sme popri vás politický dozrievali a vedeli rozoznať zrno od pliev, aby sme boli zrelší niesť zodpovednosť za svoje rodiny, komunity, regióny i štát. Ja vás k tomu verejne vyzývam. Ak ste leniví toto robiť, prosím nechajte priestor iným, aby nám pomohli nájsť cestu ku kultúrnej zrelosti, zodpovednosti i ku transparentnému konaniu v prospech verejného dobra.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?