Protipovodňová predvolebná rétorika Richarda Rašiho

Autor: Michal Kravčík | 1.7.2014 o 15:28 | Karma článku: 6,29 | Prečítané:  673x

„Mojimi prioritami je budúcnosť bez uránu, bez povodní a ohrození života, s kvalitnejšou dopravou, cestami a chodníkmi,“ oznámil Richard Raši pri oficiálnom ohlásení svojej opätovnej kandidatúry na primátora mesta Košice. Aký dramatický posun u tohto komunálneho politika, ktorý ešte donedávna lavíroval pri možnej ťažbe uránu a teraz je jej najväčším odporcom. Ale, zvolebnieva sa priatelia!

Bude podobná taktika Rašiho aj s ochranou mesta pred povodňami? Tu však nestačí len vyhlasovať, že povodne nebudú. Na to, aby boli Košice bez povodní a ohrození života, je nevyhnutné aj stotožniť sa s viacerými riešeniami, ktoré ako politik doteraz neakceptoval. O aký typ opatrení ide? Určite nie o zvyšovanie hrádzí či prehlbovanie a rozširovanie koryta Hornádu priamo v Košiciach, ako prezentovala vláda pred voľbami do VÚC za 40 miliónov eur. Vtedy to v regionálnych voľbách malo pomôcť Zdenkovi Trebuľovi.   

Pravdou je, že vládne riešenie mesto Košice pred povodňami určite neochráni. Dôvod je jednoduchý - podstata tohto problému je na Spiši. Protipovodňovú ochranu Košíc možno zabezpečiť len realizáciou potrebných revitalizačných opatrení v krajine Spiša. Keď je teda prioritou Richarda Rašiho mať pred komunálnymi voľbami Košice bez povodní, prečo to nebola prioritou vládneho Smeru-SD pred regionálnymi voľbami?

Ak by vtedy Raši s Trebuľom ako regionálni lídri tejto strany poukázali na to, že pre mesto Košice je oveľa prospešnejšie robiť protipovodňovú prevenciu na Spiši, pracovať už mohlo až niekoľko tisíc dlhodobo nezamestnaných, ktorí by robili prospešné veci pre seba, svoju komunitu i krajinu. A premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico by dnes nemusel byť čoraz sklamanejší z neschopnosti regionálnych straníckych štruktúr čeliť poklesu preferencií vládnej strany.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?