Slovenská vodná vojna

Autor: Michal Kravčík | 9.7.2014 o 11:26 | Karma článku: 9,61 | Prečítané:  1873x

Keď som si prečítal komentár Juraja Javorského „O vode“, pochopil som minimálne jednu vec. Slovensko je čiernobiele a príliš často a rozhoduje prvoplánovo na základe hnevu. Nahnevané rozhodnutie Fica, ktoré vyústilo do hnevu predložiť ústavný zákaz na vývoz vody považovať za dôkaz, že teraz niektorí poslanci vyzerajú ako hlupáci je pán Javorský je riadna hlúposť.

Minimálne preto, lebo práve tí, ktorí sú pri moci, nemôžu prijímať strategické rozhodnutia štátu na základe hnevu, či nenávisti. Ak by sme mali múdreho premiéra, tak by nikdy nedopustil vo vláde schválenie zákona, ktorý sa rodí v hneve, ale otvoril by spoločenský diskurz, aby z nášho jedinečného bohatstva obyčajní ľudia profitovali a užívali si vlastnej vodnej bezpečnosti. Ani jedno, ani druhé premiér neurobil, čo nie je dobrou vizitkou o mentálnej výbave nášho premiéra. A toto novinárskym perom považovať za múdre rozhodnutie, tak to je fakt na hlboké zamyslenie.

Dovolím si opäť zopakovať, že Slovensko má potenciál, aby si svoje bohatstvo, teda vodu, mohlo vyvážať. To môže za podmienky, že si Slovensko na svojom území vytvorí podmienky, ktoré dokážu toľko vody doplniť do podzemných zásob, koľko Slovensko potrebuje pre svoju potrebu i potenciálne umiestnenie na vodných trhoch. V tejto oblasti súčasná vláda robí pravý opak. Zastavila to, čo mohlo zvyšovať atraktívnosť Slovenska v inovatívnych riešeniach pre Európu, ktoré mohlo priniesť Slovensku profit, po ktorom zrejme spomínaný novinár túži.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?