Je rozdiel medzi Robertom Ficom a Vasiľom Biľakom?

Autor: Michal Kravčík | 19.8.2014 o 9:51 | (upravené 19.8.2014 o 11:04) Karma článku: 18,90 | Prečítané:  3963x

Najväčším bezpečnostným rizikom socializmu boli kosáky, kladivá a päť cípe hviezdy v hlavách komunistických pohlavárov tohto režimu. Aj keď sovietske a iné „bratské“ vojská prišli „zachraňovať demokraciu východného typu“ 21. augusta 1968 na základe pozvania Vasila Biľaka a jemu podobných, komunistom to nepomohlo. Túžba po slobode v diktátorských režimoch sovietskeho bloku bola väčšia, ako zbrane boľševického impéria. Preto sa komunistická Ríša zla v roku 1989 rozpadla.

Prešlo ďalších 25 rokov a svojou naivitou i lenivosťou chrániť princípy demokracie umožňujeme prinavrátenie toho, čím sme opovrhovali. Váhavé a nejednoznačné vyjadrenia, prejavovaná neskrývaná servilnosť i pretvárka našich politických potentátov k diktátorským režimom vzýva návrat mentálneho a ideologického „diktátorského centralizmu“, ktorého sme sa v roku 1989 zbavili. Toto je nesporne najväčšie bezpečnostné riziko pre Slovensko i demokraticky zmýšľajúcu, a žiaľ zlenivenú Európu.  

V tejto čoraz vyhrotenejšej bezpečnostnej situácii predseda slovenskej vlády Robert Fico prilieva benzín do ohňa. Asi tak ako Vasiľ Biľak v roku 1968, ktorý údajne túžil ochrániť socializmus pred imperializmom. Robert Fico v rokovaniach s členskými štátmi Európskej únie súhlasí so sankciami proti režimu ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý okrem iného podporuje terorizmus na Ukrajine. Doma však tieto sankcie spochybňuje a navyše s režimom Vladimíra Putina zhovievavo koketuje.

Tá diagnóza sa volá dvojité, ak nie trojité myslenie. U slabších jedincov spoločnosti sa tento pestovaný syndróm v socialistickom systéme vzdelávania rozrastá do recidívy. Ako sa syndróm dvojitého myslenia prejavuje? Popísal som to v článku „Slovensko, krajinka dvojitého myslenia“[1]. Ak by sa syndróm dvojitého myslenia prejavoval iba u Slovákov posmeľovaných alkoholom v krčmách, nestálo by to za reč. Hrozivo nebezpečné je, ak sa prejavuje u ľudí, ktorí riadia štát.

Preto sa aj 46 rokov po 21. auguste 1968 opäť musíme báť internacionálnej, humanitárnej či bratskej pomoci. Jednoducho ruskej intervencie. Musíme žiť s vedomím, že len pár sto kilometrov na východ od nás sa „bratská pomoc“ prejavuje v podpore teroristov. Výsledkom je krvavá vojna, s reálnou hrozbou, že sa rozšíri ďalej na západ. Robert Fico opakovane dokazuje, že sa komunistami pestovaný syndróm dvojitého myslenia uňho rozrástol natoľko, že mu znemožňuje racionálne vnímanie dejinných udalostí a z nich vyplývajúcich ponaučení. Nejde pritom o Ficovu súkromnú vec, ale o náš spoločný odkaz demokratickému svetu, ktorý jeho ústami vysiela do sveta celé Slovensko! Robert Fico sa správa ako Vasil Biľak v 1968 roku. Nechápem, ako to my občania môžeme tolerovať.  

Článok môžete podporiť aj tu: http://vybrali.sme.sk/c/Je-rozdiel-medzi-Robertom-Ficom-Vasilom-Bilakom.

[1] http://kravcik.blog.sme.sk/c/348024/Slovensko-krajinka-dvojiteho-myslenia.html  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

Bývalá štátna tajomníčka začala spolupracovať s vyšetrovateľmi koncom októbra.

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Prvýkrát ide skutočne o život a slovenskí politici na to nemajú (píše Michal Havran)

Poukazovanie na akúsi „kritickú infraštruktúru“ je kastovou verziou rakúsko-uhorského dedičstva.


Už ste čítali?