Máme radi mentálne Košice?

Autor: Michal Kravčík | 18.10.2014 o 0:50 | Karma článku: 5,44 | Prečítané:  793x

Určite. Sú našim domovom. Správa vecí verejných nám nemôže byť ľahostajná - nemala by byť. Spolu meníme Košice. Ale ako? Kde je morálka verejného života? Správu mestských vecí poznačilo klamstvo, zavádzanie, populizmus. „Úspechy“ založené na snahe a práci iných. Projekt EHMK účelovo zneužitý, vytunelovaný nielen finančne, ale najmä morálne. Európske peniaze použité na de facto súkromné stavby. Trojmetrový plot vôkol najväčšieho verejného parku, príjazdová cesta k súkromnému pozemku, už legendárne športovo-relaxačné centrum, ... Tí v Mestskom parku sa správajú ako feudáli na svojom léne...

Mestom prerástlo rodinkárstvo a korupcia, ako za „zlatých“ čias boľševika. Akoby nie, mentálny boľševik vládne v meste opäť. Naša oligarchia, naša „smotánka“ - zmeska bývalých normalizátorov, udavačov, funkcionárov SZM, „mladokomunistov.“ Technokrati moci a zbohatlíci, na celoštátnej i samosprávnej úrovni. S vypočítavým vzťahom k ústavným zmenám a inštitúciám obdobia po roku 1989. Kedykoľvek môžu, kopnú si do demokratických výdobytkov našej krehkej občianskej spoločnosti. S presvedčením, že svet im leží pri nohách. Musí, veď majú moc a peniaze. Kúpia si čo chcú. Aj pravdu. Naozaj?

Máme RAdi koŠIce? Našou alternatívou je volebné právo, viera v demokratické princípy, v spravodlivejšiu budúcnosť. Nášho slobodného ducha sa mentálni boľševici boja ako čert kríža. Vedia, že ho nikdy nespútajú. Boja sa našej občianskej slobody, čo sa pred štvrťstoročím prebudila. V novembri 1989, ktorí si oni nevšimli. Zverme preto správu mestských vecí takým, ktorí sa nechvália prácou iných a neopíjajú populizmom! Takým, čo si ctia idey Novembra ´89.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Glváč dohadoval stretnutie so Zsuzsovou v Chorvátsku

Podpredseda Smeru sa opakovane pokúšal o stretnutie so Zsuzsovou.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ešte nie je čas na paniku z koronavírusu

Aká je situácia okolo šíriacej sa epidémie.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Ako Zsuzsová rozvášnila Danka

Za obeť mu padli nevinné výložky.


Už ste čítali?