Degenerácia politického systému na Slovensku pokračuje. Teraz Ústavným zákazom vývozu vody

Autor: Michal Kravčík | 22.10.2014 o 14:16 | (upravené 22.10.2014 o 15:09) Karma článku: 7,54 | Prečítané:  861x

Nie. My nevieme rozhodovať v prospech Slovenska a pre jeho prosperitu. My vieme robiť len rozhodnutia, ktoré sú motivované kšeftom, a ak nám nevyjde, tak zneužijeme dementnú naivitu protivníka. Ak sa nám nepodarí presadiť kšeft pre svojich  chlebodarcov, tak pod tlakom verejnosti urobíme zneužijeme davovú psychózu tak, aby už nikomu sa nepodarilo vo verejnom záujme urobiť také rozhodnutia, ktoré by priniesli ekonomický, sociálny i environmentálny úžitok pre prostredie s ktorým kšeftujeme. Taká je naša kultúra a nie len v politickom prostredí. A takto by sa dalo zhodnotiť poslednú zmenu do Ústavy Slovenskej republiky, ktorou sa zakazuje vyvážať vodu zo Slovenska.

Zhrňme, čo sa vlastne stalo. Vláda pripravila návrh zmeny obyčajného zákona o vode, ktorým sa definovali podmienky vývozu vody zo Slovenska. Ako ináč. Účelovo pre tých, ktorí sú pri moci, spoliehajúc sa na to, že to budú práve oni o tom rozhodovať. Verejný tlak spôsobil, že zákon bol stiahnutý. Vláda následne predložila ústavnú zmenu, ktorou sa zakazuje vývoz vody zo Slovenska bez riešenia podstaty. Aj ju poslanci schválili včera za pomoci dementnej opozície. „Štandardné“ opozičné politické strany pomohli štátostrane vniesť do Ústavy ďalší nezmysel. Prečo je to nezmysel? Nuž jednoducho preto, lebo Ústava je zákonom zákonov a nemá čo v Ústave hľadať terminológia ako „dopravné potrubie, potrubie, spotrebiteľské obaly, či humanitárna pomoc“.  Takáto terminológia v systéme zákonov ktoréhokoľvek demokratického štátu je predsa predmetom obyčajných zákonov, alebo vyhlášok vyplývajúcich z obyčajných zákonov a nie zákona zákonov, teda Ústavy.

Spraviť z Ústavy trhací kalendár politickými stranami potvrdzuje, že ich hlavnou motiváciou je kšeftovanie s verejným životom a nie spoločné dobro. Ako? Asi tak, že keď náhodou nevyjde kšeft zmenou obyčajného zákona, použije sa dementná naivita politických protivníkov na schválenie ústavnej zmeny. To sa nemôže inač charakterizovať, ako politická vychcanosť jedných a naivita druhých.  Teraz len ostáva veriť, že Prezident túto infláciu Ústavy nepodpíše a nedovolí robiť z Ústavy trhací kalendár.     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Glváč dohadoval stretnutie so Zsuzsovou v Chorvátsku

Podpredseda Smeru sa opakovane pokúšal o stretnutie so Zsuzsovou.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ešte nie je čas na paniku z koronavírusu

Aká je situácia okolo šíriacej sa epidémie.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Ako Zsuzsová rozvášnila Danka

Za obeť mu padli nevinné výložky.


Už ste čítali?