Richard Raši chce byť opäť primátorom i poslancom Národnej rady!

Autor: Michal Kravčík | 5.11.2014 o 20:11 | Karma článku: 12,46 | Prečítané:  589x

Zásada jedna verejná funkcia, jedna zodpovednosť, jeden plat mu je pritom ľahostajná. Podobne, ako ďalším jemu podobným početným postavičkám na našej politickej scéne.

Rašiho argumentácia, že ako primátor a poslanec parlamentu je oveľa väčším prínosom pre mesto, v žiadnom prípade neobstojí. Ako k tomu prídu občania druhého najväčšieho mesta na Slovensku, keď ich mesto riadi primátor len dva - tri dni v pracovnom týždni? Pretože reálne jednoducho viac času ani nemôže mať? To naozaj musí Richard Raši občana Košíc s jeho každodennými problémami ponižovať až takto okato? Veď svojim prístupom mu demonštruje, že občan i mesto mu nestoja ani za to, aby im naplno venoval svoj pracovný čas v pracovnom týždni! Určite sa pritom Košičania dokážu zhodnúť na tom, že ich mesto má aj vďaka takémuto manažovaniu toľko pálčivých problémov, že na ich riešenie je nevyhnutné každodenné pracovné nasadenie. Veď práca v samospráve má byť najmä službou jej občanovi!

Samozrejme, nič na tejto veci nemení ani fakt, že premiérovi Robertovi Ficovi vládny kabinet v stredu 5.11.2014 schválil novelu zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov. Podľa nej majú poslanci Národnej rady, ktorí majú aj inú verejnú funkciu, dostávať v plnej výške iba plat poslanca a za výkon každej ďalšej funkcie plat najviac v sume minimálnej mzdy.

Aj keď mašinéria poslancov z vládneho Smeru-SD tento návrh novely v Národnej rade určite schváli, pre nás Košičanov je dôležité toto: Ak chceme, aby Magistrát Košíc viedol človek, ktorý sa bude problémom mesta a jeho rozvoju venovať naplno, nemôžeme a teda ani nebudeme v sobotu 15. novembra 2014 voliť za košického primátora Richarda Rašiho.

Vo vlastnom záujme, v záujme našich detí, v záujme našich Košíc!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fukuyama pre SME: Populista Orbán nevyhráva kvôli chudobe, ale identite

Hlavná myšlienka konca dejín platí dodnes, hovorí americký politológ.

KOMENTÁR MATÚŠA KRČMÁRIKA

Dejiny sa neskončili, v inej sa podobe sa znova rozbiehajú naplno (komentár)

Kazateľ konca dejín si za ideou stojí.

Dánsky futbalista skolaboval na ihrisku, museli ho oživovať

Zápas EURO 2020 po prerušení dohrali.


Už ste čítali?