Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poľnohospodárska politika má znaky novodobého kolonializmu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

A prečo nenavrhnete bruselčanom, nech sa voda zadržiava podľa zákona o civilnej ochrane?
Veď u nás sa to s úspechom používalo, mohli sme v pohode a zvysoka kašľať na všetky tupé zákony a smernice.
Všakže?
 

L-Pack |

ty ( a aj tí ostaní blogeri pod tebou) si (ste) klasický prípad slovenského blbečka, ktorý nevie ako to od nášho vstupu do EU funguje:
Okrem toho, že slovenske poľnohospodárstvo bolo položené na "lopatky" cielene hneď po roku 1990 ( zrušenie veľkochovou dobytka a šľachtiteľských staníc a rastlinnej výroby kde sme dovtedy boli sebestační) aby sa z "vonku" mohol dovážať ten ich potravinový "humus" pre "ost" blok , z ich 10 až 20 ročných skladových zásob z mraziacich boxov - mäso a maslo okrem iného.
Pre blbečkov; Od vstupu do EU Slovenska (samozrejme aj ostatných štátov "ost" bloku, m u s i a všetky štáty EU rešpektovať "tupé zákony a smernice EU" (tvoje vyjadrenie L-Pack) bez výnimky a práve preto (L-Pack)blbečkovia z národných štátov EU môžu navrhovať "čo chcú" - EU to má v pr-deli ! Čo si myslíš, prečo veľké zahraničné potravinové reťazce doposiaľ dovážajú a predávajú na slovensku ten ich "humus", ktorí u nich doma ani psi nezožerú; jednoducho preto lebo na slovensku boli zrušené začiatkom 90-tých rokoch slovenské potravinové normy - jedny z najprísnejších v europe a na svete (akurát obaly nemali také aké rakušáci dávali pre "blavákov" v ich reklame - hoci keď sa dostali do Blavy, tak tak žrali (nepančované potraviny), až im gule naskakovali za ušami) !!! Žiaľ, taká je v súčasnosti krutá pravda, že teraz utekajú a nakupujú Blaváci v Rakúsku ( denne zväčša v Hainburgu) lebo tam to maju paradoxne lacnejšie a o čosi kvalitnejšie ako na Slovensku ?!
 

O blbečkoch a tak podobne

Viete, niektorí blbečkovia sa ani nezorientovali, nevedia kde je sever, nepoznajú súvislosti, ba dokonca ani iróniu.
Potom sa predvedú ako ešte väčší blbečkovia, než naozaj sú.
P.S.
Ohľadom rešpektovania európskych smerníc vám odporúčam obrátiť sa na autora článku, ten s nimi a aj s ich obchádzaním má bohaté skúsenosti.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Zvláštny postup admina redakcie SME.

Zvlašne. Nerozumiem v čom som porušil kódex diskutéra. V troch zároveň sledujúcich príspevkoch som ponukol link, v čom sa snaži EÚ riešiť problem ochrany vod v krajinách EÚ, na tom princípe, ktore som so svojím tímom rozvinul na Slovensku skôr ako EÚ. Keďže boli nejake zmätky, tak sa to objavilo 2 krát a zároveň som ešte raz zopakoval to isté, lebo som mal pocit, že som pri odoslani príspevku urobil chybu. Zároveň som pripomenul, že keď diskutujúci častuje autora príspavku blbečkom, resp. iných ktorí sú aktérmi tejto témy, tak nech sa pozrú do zrkadla a možno tam uvidia nejakých blbečkov.
 

Mozno to bolo aj tym,

ze link sice riesi problem ochrany vod v krajinach EU, ale na uplnom inom principe pomocou ktoreho si sa snazil vytunelovat 1 miliardu eur.
V tom linku nebolo ani slovo o bagrovani chranenych mokradi, stavani nezmyselnych hradzok bez stavebnych povoleni a z nakradnuteho materialu atd. co ste realizovali s "tvojim timom".
 

 

Možno to bolo tým, že spomínaný program ukázal cestu Európe a tým prekazil kšefty a naďalej prekáža kšeftovať a kradnúť zo zdrojov, ktorých cieľom je chrániť vodné zdroje a nie stavať priehrady.
 

Ukazal cestu

po ktorej neist...

Vazne ma zaujima, kde v tom programe je nestavat priehrady a kde je stavat hradzky. Prekopiruj a prilep.
 

 

Ty si ho zaregistroval pred zmazanim Admina? To su mi veci. Tak daj ten link a ukázem Ti.
 

Kravcik

napred tu 3 krat davas link a potom tvrdis, ze ho nemas. nemohol si to ani okopirovat, lebo tam nic take neni.

Nick NBUSR123: pytas sa ma, ci ste potomkami idiotov. Na to ti neviem odpovedat, ale pochybujem, ze u teba je to geneticke.
 

 

Mňa zaujíma problém z čiste technického hľadiska. Vo svojom príspevku máš slovné spojenie "nezmyselné hrádzky". Pýtam sa prečo tie "nezmyselné hrádzky" budovali naši predkovia? Vieš svoj názor na nezmyselnosť hrádzok obhájiť, alebo chodíš na diskusie len tak tliachať a navážať sa do ľudí, čo sa o niečo zaujímajú a chcú sa aj niečo dozvedieť?
 

Z ciste technickeho hladiska

to moze byt u teba geneticke nezavisle od toho aku techniku tvoji predkovia pouzili.

Nasvedcuje tomu aj sposob tvojej "diskusie" ked na zaciatku zdoraznis, ze si neznaly veci, a na konci napises ze pokial nemas pravdu tak tak predkovia su idioti.

Pokial si v dnesnej dobe nieco nevies najst na nete a forma "diskusie" je pytat sa na nezmyselne veci, skoda ti seriozne odpovedat.
 

Zdravím

Chcel by som od teba vidieť v diskusii nejaké argumenty. Nesledujem to dlho, ale podľa všetkého ide o "pilotný projekt" pána Kravčíka. Osobne som zvedavý na výsledky, keďže hrádzky som mal možnosť vidieť aj tam, kde nespadajú jeho aktivity dávno pred medializáciou. Takisto polia boli v niektorých oblastiach skutočne členené terasovite a nepestovla sa tam ryža. Nie som odborník, ale niečo mi vraví, že buď sme potomkami idiotov, alebo má pán Kravčík pravdu.
 

 

Prečo chcete mať v tejto jedinej diskusii všetky argumenty proti hrádzkam?
Zazneli už tisíckrát, stačí sa o tom presvedčiť v desiatkach iných diskusií pod Kravčíkovými článkami.
Za všetky argumenty spomeniem iba vytopené obce, ktoré mal tam realizovaný Kravčíkov pogrom revitalizácie ochrániť pred povodňami z prívalových dažďov do 80 mm denných zrážok.
 

 

Je to prvá diskusia k blogu pána Kravčíka, na ktorú som zareagoval. O ktoré obce sa jedná a vytopili ich riečky s hrádzkami, alebo bez nich? Žijem v "neďalekom zahraničí", ale s hrádzkami na malých potokoch som sa stretával dávnešie. Mám otázku, prečo sa budovali? Bude mi stačiť aj odpoveď aj nejakého folklóristu: "že je to taká tradícia.. bla bla bla".
 

ˇAno hrádzky sa budovali

aj odrážky na cestách. Volalo sa to hradenie bystrín. pred 20-timi to skončilo. Program bol postavený tak, že v keždej obci sa malo budovať 4-5 rokov, aby sa priebežne zamestnávali nezamestanteľní ľudia bez práce - minimálne 10 na jednú obec, celkovo 30.000 pracovných príležitostí. V tých častiach kde boli zrealizované opatrenia, tak obce boli ochránené (napríklad Hlohovec, Brehy, Rožňava) a tam, kde sa to ešte nezrealizovalo tak mali záplavu. PO prvom roku realizácie sa to zastavilo,bosovie vodohospodárskeho priemyslu mali pocit, že tieto peniaze mali ísť vodohospodárom. V roku 2012 ich v štátnom rozpočte bolo 10 mil eur a napokon namiesto zamestnávania a vytvorenie tisícok pracovných príležítosti tieto peniaze išli do prevádzky Slovenského vodohospodárskeho podniku. Nevedno čo sa za to spravilo. Nevieme čerpať peniaze z Európskeho sociálneho fondu a to bol prvý zmysluplný program, ktorý dával reálnu šancu zamestaneť nezamestanteľných na revitalizácii poškodenej krajiny. Prvý krát v historii obce boli spokojne s riešením lokálnych povodní a bohužial vodohospodári nie, napriek tomu že systémy hrádzok zadržali množstvo sedimentov a odpadu v hrádzkach, ktoré často zapchávali priepusty v obciach a voda sa vylievala do obcí. Prvý krát v historii sa zamestnávali ľudia na zmyslučinnošť v obci a boli reálne zamestaní a platili odvody a dane štátu, čo znamená, že 38 % vložených investícií sa vracalo do rozpočtu štátu. Navyše to bolo lacné (4 eur/jeden kubik vodozádržných opatrení). A ešte dodávam, že ak by sa mestnalo 60.000 ľudí na tejto činnosti tak štát by nevložil ani jedno eur, lebo vložené investície v rozpočte štátu by sa do konca vratili do rozpočtu na odvodoch a daniach. Zároveň by štát ušetril na sociálnych dávkach a tiež by nemusel každoročne vynakladať peniaze do likvidácie povodňových škôd. Písal som o tom tu: http://kravcik.blog.sme.sk/c/3...
 

Nuž...

Veru tak, volá sa to hradenie bystrín.
A vy, šibal jeden, ste taktne zamlčali, že sa o ňom už nejakú tú stovku rokov vyučuje na lesníckych školách, no nikto doteraz nemal tú drzosť, aby ho vyhlásil za opatrenie proti povodniam z prívalových dažďov.
 

Kedysi Henrich Ford povedal

Niektorí ľudia dokážu mínať všetku energiu na diskusiu o probléme a neostáva im energia na nájdenie riešenia. Moja drzosť bola v tom, že som si dovolil namieto tárania konať...
 

Vaša drzosť...

...spočívala v tom, že ste ničím nepodloženými výmyslami vďaka známostiam s predsedníčkou vlády obrali daňových poplatníkov o 42 miliónov eur. To za vynaloženú energiu určite stálo.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 3 235
 2. Ondrej Prostredník: Pápež podporou spolužitia gejov a lesieb spustil v cirkvi progresívnu revolúciu 1 755
 3. Elena Antalová: Usporiadateľ dieťaťu "Zakrič Matovič je k...t" 1 501
 4. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 1 196
 5. Rudolf Biermann: List prezidentke Slovenskej republiky 818
 6. Martin Sukupčák: Matovič je neschopný premiér 730
 7. Jaroslav Toček: Najlepší HOAX o COVIDe-19 644
 8. Ladislav Piršel: To bola drahá svadba, pán premiér! 565
 9. Andrej Tichy: Ako sa zvyšuje plat v Nórsku? 495
 10. Peter Slamenik: Milí kulturisti. Zasa Vám nezákonne zatvorili fitko? 477

Rebríčky článkov


 1. Marian Vojtko: Nerušte nám testovanie! Ja pôjdem aj dvakrát.
 2. Vladimír Krátky: Zákerné jamky na lícach + birmované farizejstvo - čím horšie, tým lepšie ?
 3. Kristína Jakubičková: Aké sú platonické lásky?
 4. Emília Petričková: Covid suvenír
 5. Lukáš Parízek: 2,5 milióna obyvateľov v karanténe
 6. Vladimír Bohm: Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu
 7. Martin Turčan: Celoplošné šialenstvo!
 8. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 9. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 10. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci


Už ste čítali?