Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nechem žiť v krajine, ktorá je korisťou volebných víťazov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Mizu,

ty bud rad, ze este nesedis. Fico si kritiku zasluzi, ale nie od podvodnika s dotaciami.
Nie je ani tak zaujimave, kam patria starostovia s dotaciami, ale kolko sa z tych dotacii ukradne. A tym na teba ani Fico nema.
 

Kravcik kritizuje "ciernu listinu"

Podstata transparentnosti v pridelovani dotacii ma byt zalozena na tom, ze pokial nejaky "baz..k" niekedy dotacie zneuzije, nedoda pozadovane materialy a podobne, ma dotaciu vratit a dozivotne sa dostat na ciernu listinu. Iba vtedy prestane zneuzivanie dotacii.
Kravcik napriek opakovanym preslapom v roznych "projektoch", ktore boli aj medializovane, dotacie dostaval a navyse sa ako zamestnanec vlady "za odmenu" stal vykonnym rozhodovatelom, kto dotacie dostane, pisal podvodne "metodicke pokyny" na ktore sa teraz odvolava ako na pismo svate.
Dzurinda, ako aj Radicova ako predstavitelia NO boli odkojeni na roznych nezakonnych dotaciach, vtedy z roznych nadacii a ako mana z neba im prisla EU aj s jej prerozdelovanim vo forme dotacii. U Dzurindu je znama tajna nahravka s Bodzgonom, ktory "spal" s dotaciami este dlho pred vstupom, Radicova si povolala Mizu, lebo o nom vedela ze patri skor na psychiatriu.
 
Hodnoť

ale no tak Majstre

neprsia dotacie a Vy si neviete zarobit na suchy chlieb? Ved ono sa to zmeni a hradzky za 100,000 Sk kus bez jedineho zrnka efektu sa budu stavat aj v Duinajskej Luznej ;)
 

 

Vybudovaných bolo viac ako 100.000 objektov a jedno opatrenie v priemere stálo cca 12.000 Sk s tým, že každe opatrenie ročne zadrží v krajine minimálne 100 m3
 

aj tie, ktore hned po prvom

dazdi ostali znicene? (Zdroj: vase vlastne blogy z minuleho roka)
 

 

uvedte konkrétne a potom môžeme debatovať
 

It´s so easy

http://kravcik.blog.sme.sk/c/3...

Totalne zanesene hradzky, ktore su prakticky nepouzitelne do druhej burky (zjavne sa nejedna ani o nejaku prevratnu burku, ale standardnu letnu prehanku).

http://kravcik.blog.sme.sk/c/2...

http://kravcik.blog.sme.sk/c/2...
Sam to priznavas, ze z nie prilis silnej povodne (burky) v Lubovni vlastne niektore hradzky ani nezostali stat ;)
"Sedimantami úplne plná hrádzka bez poškodenia" :))) vlastny gol jak prasa

Co Mr. Krafcik nato povie yntelygentne? Ci zasa nic a budeme hrat mrtveho chrobaka? ;)
 

 

Hrádzky majú protipovodňovú i protieróznu ochranu. Zanesená hrádzka mení sklonové pomery dna a znížuje kinetickú energiu toku. Zdvíhanie dna koryta zároveň bráni zosúvaniu svahov do koryta. Je to fakt ťažko zrozumiteľné? A Nová Ľubovňa? Realizátori nedodržali metodiku a začali realizovať opatrenia z dola. Do toho príšla búrka a ohrozilo zrealizované objekty. Ak by boli dodržali metodiku, tak by sa to nebolo stalo. Realizátor to opravil na vlastné náklady a projekt funguje. Aj toto je nezrozumitelné?
 

mýlite si pojmy s dojmami

odhliadnuc od toho, že hrádzky neriešia ani omylom okolitú poškodenú krajinu a nadmerný odtok z nej, zanesená hrádzka mení sklonové pomery dna len v tom prípade ak je vybudovaná správne v zmysle projektovej domumentácie, čo sa o cigánmi vybudovaných bajočkobarikádach nedá ani len omylom povedať. Toto čo sa vykonalo je jedná obrovská časovaná bomba, ktorá nemá nič spoločné so správne vybudovanými hrádzkami a je vysoko pravdepodobné, že pri extrémnej prívalovej vlne táto naberie na seba všetky nánosy, ktoré sa v nej za tie roky nazhromaždili. Vám neostáva nič iné, len dennodenne sa modliť pod perinou s vankúšom na hlave, aby sa nikomu nič nestalo a neboli obete na ľudských životoch.
 
Hodnoť

 

Maš pravdu, mal by som sedieť za to, že som nastavil systém, z ktorého sa nedalo kradnúť a to ťa vytáča...
 

pochopil som?

mám tomu rozumiet tak, že po tebe tam už nič nezostalo?, že si to zvládnul sám???
 

 

Pochopili Ste to nesprávne. Spomínate na socialistické heslo "Kto nekradne, okráda svoju rodinu"? Tak mne sa to stalo. Údajne socík skončil pred 25-timi rokmi. To je môj pohľad na vec. Možno Vs pohľad hovorí, že socík ešte nadalej funguje a možno máte pravu. Len ja sa neviem s tým zmieriť.
 

nie Kravčíku

mali by ste sedieť za to, že ste budovali neúčinne hrádzky, ktoré nezadržujú a nikdy ani len vo sne nezadržovali deklarovaný objem vody, ktorý bol jedinou podmienkou preplatenia finančných prostriedkov, mali by ste sedieť za to, že ste nevykonávali obnovu okolitej poškodenej krajiny, že preplatenie finančných prostriedkov ste neviazali na vykonanie konkrétnych revitalizačných opatrení, ale na budovanie hrádzok, ktoré so zadržiavaním vody v krajine a s obnovou poškodenej krajiny nemali a nikdy nebudú mať zhola nič spoločné.
Bývalá premiérka a vaša rodinná priateľka by mala sedieť spolu s vami za zneužitie právomoci verejného činiteľa za to, že ako premiérka tejto krajiny neoslovila štátne a štátom platené vedecké ústavy a odborné inštitúcie na vypracovanie štúdie ako a akým spôsobom využiť peniaze európskych daňových poplatníkov vo výške 1 miliardy € na revitalizáciu poškodenej krajiny, ale bez takejto štúdie sa rozhodla sama bez akýchkoľvek odborných podkladov len z titulu vášho priateľstva, že tieto peniaze zverí šarlatánovi, ktorý je na smiech nielen odbornej verejnosti, ale každému, kto i len trochu premýšľa hlavou a nie ostatnými časťami tela. Netransparentnosť megarozmerov ako vyšitá, novinári mlčia ako hrob, pretože toto je najväčšia demokratka sveta.
Stačí vám to takto polopate ?
 

Odpoveď na Vaše otázky nájdete tu

http://kravcik.blog.sme.sk/c/3...
A či sú neučinné? pýtajte sa ministra ŽP, ktorý na Nový rok vyhlásil, že povodne zvládli.
A ak túžite tak aby som sedel, tak nech sa páči. Možno nájdete spôsob a pokrivené paragrafy aby som sa do basy dostal. V tejto krajine nie nie je nemožne. Je to krajina zázrakov
 

 

Pán Kravčík, nezúfajte.
Nie som jediný, čo je (v podstate) rád, že ste sa "vyřádili" u Vás.

Keďže sa tak zabránilo, aby ste sa "realizovali" v Bratislave, pôvodne stredoeurópskom malom meste,
v satelite Viedne a Budapešti.
A zabudli ste na svoj ďalší veľkolepý projekt:
http://blog.sme.sk/blog/12662/...

http://blog.sme.sk/blog/12662/...

Ide o projekt vyhotovený pánom autorom článku,
na ktorý chvalabohu nedostal glejt.

Veľmi dômyselné riešenie - prostá betónová platňa - a na nej piváreň.
Dielo otcov z konca 60-tych rokov - zavŕšené.
Už len na to získať dotáciu - čo najväčšieho objemu europeňazí,
a ideme na to. Lejeme. Lejeme betón. (My environmentalisti z vyhódu.)

A, že politická strana - za ktorú ste odvážne kandidovali - tá, čo chcela okamžite zaviesť v Košícoch
košícky dúkat, obdobu bitcoinu, ako priamu cestu k zázračnému blahobytu,
už zabudnúc na to, že gros (čítaj: gró) investorov do nebankových subjektov, ktorých zakladatelia úspory - povedzme: kamsi deponovali,
že gros naivných investorov - boli z východu.

Ďalší z projektov, ktoré Vám nevyšli.

Takže,
zostaňme pri hrádzkach.
Ktorými sa zapíšete do novodobej slovenskej investorskej histórie...
 

To len,

aby sme sa pohybovali v krajine f a k t o v.

A nie emócií, však.
 

Bizarná, ale kompatibilná krajinka

Na prvom obrázku z projektu "Majstra urbanistických riešení európskych metropol a okolitých luhov a hájov",
je ďalšia pozoruhodnosť autochtónneho významu.

Obrovská reklama na banku, umiestnená na katolickom chráme.
Sám Ježiš,
by z toho zošedivel, ak by čosi také uzrel.

Skutočne bizarná, ale vnútorne kompatibilná krajinka.
 

 

Zrejme máte problém s rozmýšľaním. Mne osobne vadí roztrhnutá historická časť Bratislavy, tak som zverejnil možné riešenie. Vám to vadí? Myslel som si, že Bratislava je aj moja hlavne mesto. Alebo sa mýlim? Je len Vaše? Ak je to tak, tak si v nej robte čo chcete a nám na vidieku tiež doprajte, aby sme boli zodpovední za svoje prostredie. Prajem Vám v Novom roku kus citu a pokory a aj to, aby Vám vyšlo, čo si prajete.
 

"Bratislava je aj moja hlavne mesto"

Že mu doprajete iba jeden jediný deň roka, a aj to - dva dni po...
je pre Vás typické, pane.

Možno to (t.j. neznalosť materinského jazyka) neprekážalo Siouxom, počas Vašej oficiálnej a refundovanej prednášky, keď Vám oni načúvali s otvorenými ústami,
ale
aj mne naozaj prekáža, ak tu ktosi - aj po už známom barbarskom zničení jadra malého, sympatického mesta na Dunaji po 68. roku - vrazením autostrády priamo do jeho srdca,
poznačil toto mesto na mnohé desaťročia. Žiaľ, až podnes.

A Vy, s takou (svetoznámou) východniarskou gurážou to chcete ešte doraziť. Nadobro.
Postavením krčmy - hneď vedľa chrámu, kde boli onehdá korunovaní rakúski i uhorskí králi.

Odvahu ku čomukoľvek v sebe nezapriete.

A, myslím si, aj keď zloženie obyvateľov Bratislavy je už dnes výrazne "novodobé" - vďaka noclahárni na opačnom brehu Dunaja,
ešte stále sa nájde dosť ľudí (a môžu medzi nimi byť aj východniari), čo by Vám - vo Vašom urbanistickom pláne (doloženom obrázkom z Vašej architektonickej dieľne) určite zabránili.

Veď kto by každé ráno zbieral v okolí Dómu tie porozbíjané fľaše...

Apropo,
skúste sa, prosím, vyjadriť ku tým bitcoinom - čo by ste boli v Košiciach zaviedli - po víťazstve Vašej strany.
http://technet.idnes.cz/napade...
 

 

Ak by Ste aspoň trochu pohli rozumom, tak v článku nešlo o zriadenie krčmy ale o premostenie historického jadra s Hradom, aby vrazená autostráda sa dostala do tunela. To by zjavne pomohlo aj chrámu. Ale Vy to zjavne nepotrebujete. Plačete nad rozliatym mliekom a od vrazenia autostrády do srdca, ako píšete máte problém to napraviť. V Bratislave máte peniaze na pokračovanie hyzdenia mesta, no nenájde sa a jeden odvážlivec, ktorý by tu ranu zacelil. Tak si ju nechajte tak a debata na tomto článku je o niecom inom. Neviem prečo Ste nedebatovali pod článkom. Tu je celý článok a možme v ňom diskutovať, ak si to prajete: http://kravcik.blog.sme.sk/c/2...
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 129
 2. Michal Májek: Maturita po novom 76
 3. Roman Janciga: Rozhovor s mladým infektológom z Kramárov 46
 4. Martin Greguš: Koľko infikovaných by Vallo potreboval v Bratislave, aby chcel 2kolo? 2706 mu nestačí... 44
 5. Anna Černáková: "Dištančné" plnenie snov 39
 6. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie 33
 7. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 32
 8. Lubo Repka: Na ostrovoch, ktoré v minulosti slúžili ako trestanecká kolónia 30
 9. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 27
 10. Dominika Kislíková: Potulky po najvýchodnejšom východe Slovenska 24

Rebríčky článkov


 1. Marcel Karvay: 24601
 2. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 3. Lubomir Zahora: Umenie švov
 4. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 5. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 6. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 7. Štefan Vidlár: D O J E M
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 9. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 10. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet


Už ste čítali?