Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

„Kravčíkove“ hrádzky pomáhajú! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nebudete mi veriť, Kravčík...
...no mne také všeobecné povedačky o tom,že niečo pomohlo, nestačia. Je na to jednoduchý dôvod: ak hrádzky pomáhajú, tak tá pomoc je EXAKTNE MERATEĽNÁ. Podľa vášho takzvaného programu revitalizácie mali hrádzky napomáhať kadečomu. Ja sa vás teda pýtam: Ako sa v oblastiach postihnutých hrádzkami zmenila hladina spodnej vody? Ako sa zmenila vlhkosť pôdy? Ako sa zmenili zrážky vyplývajúce z malých vodných cyklov? Ako sa zmenila miestna (mikro)klíma? Koľko nových vodných zdrojov pribudlo? Mám pocit, že sa vám bude odpovedať dosť ťažko, ked'že na prieskumy a monitoring ste v takzvanom programe revitalizácie vynaložili presne 0 eur. Ale na otázku o počte nových vodných zdrojov by ste snád' mohli odpovedať i bez toho, však, Kravčík? Otázky o povodniach vám klásť nebudem. Nemá zmysel pýtať sa či cez dedinu tiekla voda s hladinou o 5cm nižšou ako v minulosti, či mali občania vodu v pivnici o pol hodiny neskôr, alebo či im pre zmenu zobralo kus cesty na dolnom konci oproti vlanajšiemu hornému koncu.
L-Pack
Otázky
A co je na těch otázkách Lotra Paka logického ? Logický je princip a důsledky udržení vody v krajině, a jestli tyto základní věci někdo nechápe, nač mu tvořit složité výpočty a výsledky měření ? To by bylo "házení perel sviním", jak se příhodně říká. Jestli si někdo myslí, že u každé hrázky bude meteostanice, srážkoměr, průtokoměr, půdní vlhkoměr, měřič intenzity zelené barvy rostlin, výparoměr, hlídač výšky hladiny spodních vod, počítač, satelit a fůra dalších vymožeností , a že každá hrázka bude 12x ročně podávat hlášení centrálnímu Pakohrázkovému inspektorovi - pak by měl on navštívit psychiatrickou kliniku. Technokrati podobní Vám či LotrPakovi, kteří místo mozku používají jen tabulky a počítač, vedou lidstvo do záhuby, tudíž by měli by být dokonale odizolováni od inteligentní civilizace.
karbet
Hurá.
Právě bylo oznámeno, že andulka se naučila další dvě věty. Tím bylo jako dokázáno, že překonala inteligenci Paka ? Asi jo. A úplně nejlepší důkaz inteligence andulky je to, že někomu s IQ o 150 výš povídá "nemáš elementární vědomosti". To mě teda fakt dostalo, z toho si fakt každý musí kecnout na zadek !
karbet
<< < 1 2 3 > >>

Český brigádnik....

...sa zmohol na priamu odpoved'!
Gratulujem, karbete, k toľkej odvahe, doteraz ste len bojazlivo vykúkali spoza rohu a opatrne trúsily kydy o pakoch.
Zasadili ste d'alší úder nepriateľom hrádzok, úderníku. Česť vašej statočnej práci a pochválen bud' Veľký Architekt Malých Hrádzok v ktorého mene tu zo seba robíte pitomečka.
 

Pitomeček

Pokud se podíváte na to červené mínus v hodnocení příspěvků, musí Vám být jasné, kdo je tady pitomečkem pro smích normálním lidem... No, alespoň jste důkazem, že pitomeček netuší, že je pitomečkem, právě prot,o že je pitomečkem. :-D
 

Otázka pre českého aktivistu

Skutočnosť, že Kravčík sa v tejto diskusii neangažuje, ma vedie k otázke:
Robíte špinavú robotu za neho kvôli osobnému profitu, alebo tu len predvádzate aktivity iniciatívneho jedinca?
 

Odpověď pro slovenského závistivce

Kvůli profitu tu jsou jen takoví zabedněnci jako Vy, co klidně nechají i již postavené hrázky v Košicích zbourat. Ostatní zu hájí zdravý rozum.
 

 

Takže vy ste iniciatívny oný, horší ako triedny nepriateľ?
 

ešte mi

vysvetlí kabarete ako súvisia kravčíkové hrádzky so zadržiavaním vody v krajine, to si teda nenechám újsť :-)))
 

hrázky

To se zeptej toho paka, co sice závidí jiným každý cent dotací, protože sám dokázal prdlačku, ale možná Ti přesto taky rád hodí perlu. A od něj jsou to perly s velkým P, to si piš !!!
 

Pochvala, karbete!

Pomerne presne ste vymenovali kontrolné mechanizmy, ktorými sa dá overiť účinnosť hrádzok. Len by som si dovolil upresniť, že nie je nutné inštalovať ich pri každej hrádzke, stačí v jednom povodí. Za vašu snahu, karbete, vám hádžem perlu.
Keby ste si prečítali takzvaný program revitalizácie, tak by ste zistili, že všetko konkrétne čo som sa chcel od Kravčíka dozvedieť, je v nom uvedené, respektíve nasľubované. Ja by som len rád vedel, či sa sľuby splnili a ako sa osvedčila 42-milionova investicia z plánovanej investície miliardovej. Chápem, že vy sko čech to máte na háku, ved' to nie sú české prachy, no mna použitie našich verejných prostriedkov zaujíma.
Dovolím si vás na záver upozorniť, karbete, že ton vášho príspevku, ktorý pravdepodobne spolu s komolením môjho nicku pokladáte za humorný, smiešny až zosmiešnujúci, dopadá v konečnom dôsledku na
KRAVČÍKA.
Pretože sľub na vybudovanie monitorovacích zariadení sa nachádza vo vyhodnotení prvého realizačného projektu. Je to síce skôr slohová práca ako vyhodnotenie, no vtedajšej vláde asi ako účtenka za 42 milionov.stačilo.
 

A chtel bys ...

... delat pruzkum a monitorovani pred stavbou na kazde jedne lokalite? Myslis, ze je to realizovatelne a nekdo by na to dal penize? Nevyslo by to na stejne penize, jako stavba hrazek?
 

ani nie

Amaterska meteostanica so zrazkomerom a zaznamnikom dat stoji 200,- Euro, snimac hlbky vody v potoku so zaznamnikom stoji 300,- Euro. Len by niejaky ten "vodny majster" musel ist postahovat data raz za mesiac.

Kolko ze to dostala kazda obec na realizaciu hradzkoveho projektu? Kolko rokov sa zaviazala udrziavat hradzky funkcne? Ktora z tych stoviek obci to naozaj udrzuje? Ale vsak naco nieco udrziavat, merat, a nebodaj vyhodnocovat, peniaze uz su minute, vacsina hradzok sa rozpadla, tak ideme kricat o dalsie peniaze.
 

měření

Aha. Takže na celém Slovensku instalujete na každý pidipotůček za 500 éček měřící stanice, několik desetiletí budete měřit a čekat, a když někde konečně pořádně zaprší a budou výchozí údaje, pak milerádi dáte Kravčíkovi peníze na hrázky v té postižené oblasti. No a pak několik dalších desetiletí budete čekat, až tam zaprší znovu, aby y výsledky šly porovnat, ale průšvih, když někdo mezitím vykácí kus lesa - všechno opakovat ! Úžasné. Někteří bratia jste opravdu k popukání !!! :-D
 
Hodnoť

O čom mal byť projekt POVAPSYS?

A kto a kedy ho inicioval? Pamätáte si to ešte?
.
Impulz vyšiel ešte v minulom storočí od skupiny odborníkov z SHMÚ, ktorí vyvinuli a aj zrealizovali systém na reálne predpovedanie veľkých prívalových dažďov aj s presným určením miesta, kde tie veľké zrážky spadnú. Dokonca to aj za vlastné peniaze na jednom armádnom radare odskúšali a aj v reále predviedli.
.
Ten systém vedel nielen predpovedať veľké zrážky,ale umožňoval aj použiť protiopatrenia nasadením dusičnanových rakiet/patrónov, pomocou ktorých by sa veľký objem zrážok rozptýlil na väčšiu plochu a aj na dlhšie časové obdobie zrážok, čo je najmä pri prívalových dažďoch to najdôležitejšie.
.
Preto ich iniciatívu zobral vážne vtedajší prezident SR R. Schuster a pod jeho kuratelou sa uskutočnili prvé rokovania medzirezortnej komisie. Po myslím troch rokovaniach boli z ďalších rokovaní títo odborníci vykázaní (lebo vraj sú z privátneho subjektu) a následne sa minuli vyčlenené peniaze obrovského rozsahu na nákup systémov na výpočet predpovede a nie na predpoveď z analýzy nameraných hodnôt, ďalej na nákup amerických radarov namiesto ruských, no a samozrejme na množstvo rôznych hrádzok a prehrádzok bez relevantného prenosu informácií o rizikových lokalitách podľa geografického a hydrologického modelu SR.
.
Už sa mi k tejto gubernii a k prekrucovaniu niektorých skutočností ani nechce vyjadrovať.
 

V rakúskych regionoch

sú letecké služby, ktoré rozháňajú búrkové mraky aby sa hlavne netvoril ľadovec. Ale to je skôr ochrana pre poľnohospodárov.
 
Hodnoť

Osobna skusenost

Mozem aj ja prispiet osobnou skusenostou s hradzkami. Obec, ktorej bývam bola ako jedna z mnohých vybraná pre projekt hradzok. Ohradzkovali cely chotar takze ucinok ak nejaký je mal by sa aj dostavit. Asi rok potom, co bol projekt ukonceny, prisla lokalna prietrz mracien. Nastastie, nezasiahla dedinu, ale jednu z roklin za dedinou dlhu asi 2 km. V celej rokline boli postavené hradzky. A vysledok? Komplet vsetky hrázdky boli strhnute, drevo a "šutre" tazke, ze by ich ani 2 chlapi nezdvihli splachlo ako zápalky a zapchali most pod roklinou. Voda sa následne prevalila cez most a okolie. Most nastastie vydrzal. Co tym chcem povedat? Jednoducho sily prirody su prisilne nato aby sme ich dokazali sputat raz a navzdy. Riesenie pomocou hradzok nemusi byt zle, ale samo o sebe nestaci. Ak sa chceme zbavit zaplav (hlavne na Vychode - Torysa) bude potrebne budovat aj "betonove" hradze, ci sa nam to paci alebo nie.
 

 

na kazdem potoku ?? To snad nemyslis vazne. To ti Fico nikdy nedovoli ;-)
To treba Japonci meli stavet hradzky proti tsunami, to je trosky blby nazor. priroda kasle na nase stavbicky.
---
Hradzky pomuzou jen do urcite hranice a potom uz nepomuze nic.
Jen tak na okraj se zeptam, proc jste si tam vyrubali stromy, je to vase blbost a tak to nehazejte na Kravcika.
 

 

Kde sa pise o vyrube stromov ? Ty vies kde to bolo a ze tam su vyrubane ?
Lokalita ani stupen zalesnenia zname nie su, ty vsak ako stupenec vodneho guru musis hned pouzivat slova ako "blbost". Ak niekto napise cosi pochybovacne o hradzkach, hned na neho vybehnes.
 

 

protoze kdyby si nevyrubali lesy, nebyla by povoden a ty by si nemel sanci se zhovadit.
---
Tak nejak neverim tomu, ze to spadlo jen do jedneho udoli. Podle mne ty ostatne jeste nestacili zholorubovat a tak to vydrzelo.
 

 

"protoze kdyby si nevyrubali lesy, nebyla by povoden"

dalsi mudrlant, ktory ma patent na dokonale riesenie. les=stromy povodne nevyriesia, uz to konecne pochopte, vy, salonni ekologovia a environmentalisti. les doposial nevynasiel taku schopnost aku mu pripisujete, ze by sa pocas intenzivnych dlhotrvajucich dazdov (ako to bolo v tomto pripade) nafukol a pohltil tu vodu nevedno kam. ty si uvedom, ze v najviac postihnutych lokalitach spadlo aj 150 litrov na meter x meter a to este nespominam fakt, ze tri dni predtym na studenom fronte dalsich asi 40 mm=povodia boli relativne nasytene. ked sa raz povodie nasyti (tak ako teraz) tak jednoducho ta prebytocna voda bude odtial odtekat nezavisle na tom, ci tam mas pasienok, karpatsky prales alebo kukuricne pole.
 

ako

môže byť niekto tak úplne bl.í? Keď sám maestro tvrdí, že jeho hrádzky sú určené do poškodenej a zdevastovanej krajiny ty pa.o a nie do nepoškodeného lesa, načo sú prirodnému lesu hrádzky? Aby ich zohyzdili ty truhlík?
 

 

ech ty hvezda, zase hviezdis sprostosti.
Proc nejsou povodne tam, kde jsou lesy neposkozene ??
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 899
 2. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 858
 3. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 468
 4. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 413
 5. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 396
 6. Věra Tepličková: Nevyužitý potenciál sedí doma a zbytočný impotenciál kecá? 321
 7. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 319
 8. Leonard Malacký: Dnes som sa otestoval 238
 9. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 238
 10. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda 191

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Slovenská fauna má unikátny druh hyeny, „ hyenu lícojamkatú “.
 2. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 3. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda
 4. Denis Jacko: V Prahe
 5. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 6. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 7. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 8. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 9. Veronika Svabyova: Poézia
 10. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"


Už ste čítali?